zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Střípky z Purkyňovy školy

Atletický čtyřboj
V Lovosicích proběhlo okresní finále Atletického čtyřboje. Naše škola vyslala do soutěže čtyři týmy. Mladší chlapci (Weniger, Bušek, Hrebinka, Zubatý, Šlepr) skončili celkově na 2. místě. Šimon Weniger v celkovém pořadí jednotlivců zvítězil.
V kategorii starších dívek obsadilo naše družstvo ve složení Kadlecová, Ryšavá, Eisenhammerová, Kunertová a Kovářová 3. místo. Anně Kadlecové patří v celkovém pořadí 3. příčka.

Naše škola se opět zapojila do akce „72 HODIN - RUKU NA TO!“
Žáci sedmých a osmých tříd pracovali na úpravě doskočiště a atletické dráhy na stadionu. Žáci páté třídy vyčistili odvodňovací žlaby na tenisových kurtech a vytrhali trávu na hřišti plážového volejbalu. Po práci si opekli špekáčky a zahráli si plážový volejbal. Žáci 1. A se vydali do Domova důchodců v Libochovicích, aby se seznámili s prostředím, ve kterém tráví svůj čas senioři. Připravili si pro ně krátké vystoupení, kde předvedli to, co se zatím ve škole naučili. Pak měli možnost prohlédnout si prostory domova důchodců. Nakonec si společně zahráli kuželky, šipky a různé stolní hry. Dopoledne strávené se seniory se velmi vydařilo. A určitě toto setkání nebylo poslední. Také děti ze třetích tříd se zapojily do projektu 72 hodin - Ruku na to! Nezalekly se práce, natáhly si rukavice a vyrazily na úklid okolí naší školy. Odpadků bylo tolik, že naplnily celé dva pytle. Žáci čtvrtých a prvních tříd sbírali podzimní plody pro lesní zvířátka.

Coca-Cola Cup
V úterý 7.10. 2014 se na hřišti FK Libochovice uskutečnil kvalifikační turnaj 1. kola Coca-Cola Cupu 2014/2015. Turnaje se zúčastnily 4 družstva (ZŠ Libochovice, ZŠ Roudnice n/L, ZŠ Terezín, ZŠ a MŠ Mšené-lázně). Celkově se náš tým umístil na nepostupovém 2. místě.

Miniházená - Liga Českého středohoří
V pátek 3.10. 2014 se úvodním turnajem v lovosické hale Chemik rozběhla dlouhodobá soutěž žáků I. stupně pod názvem - Liga Českého středohoří. Soutěž bude probíhat zvlášť pro žáky 1. - 3. třídy a 4. - 5. třídy. Úvodní turnaj příměstské divize žáci 4. - 5. tříd vyhráli.

LIGA ŠKOL LITOMĚŘICKA - orientační běh
Ve čtvrtek 2.10. 2014 se od 14.00 hodin uskutečnil 1. závod v orientačním běhu v městském parku v Libochovicích. Startovalo celkem 40 účastníků. V kategorii starší žáci se nejlépe umístili Patrik Rejzek (1. místo) a Jakub Šoura (3. místo).

Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje
Dne 24. 9. 2014 se žáci 8. tříd zúčastnili exkurze na letiště Václava Havla v Praze a do bludiště na Petříně. Exkurze byla dotovaná Evropskou unií. Žáci měli vstupy a dopravu zdarma. Na letišti zhlédli krátký film o historii letiště. Pak prošli bezpečnostní kontrolou a autobusem popojížděli po letištní ploše, kde jim průvodkyně popisovala letadla, jednotlivé starty a přílety letadel. Nakonec si prohlédli vozový park letištních hasičů. Na Petříně se prošli bludištěm a vystoupali na rozhlednu. Všem se exkurze líbila a obohatila žáky o mnoho poznatků.
Žáci 6.B a 9.B navštívili Muzeum výroby dřevěných hraček v Nové Vsi v Horách. Dále se prošli krásnou lesní stezkou kolem Flájského plavebního kanálu, kde se dříve plavilo dřevo.
17.10. jsme se zúčastnili vzdělávací exkurze. Navštívili jsme VÚHU a Ekologické centrum Most. První část návštěvy byla věnována semináři na téma Ovzduší. Prostřednictvím různých zábavně-naučných aktivit si žáci vyzkoušeli, jakou kapacitu mají jejich plíce a dozvěděli se něco o zdrojích znečištění ovzduší.
V druhé části v rámci prohlídky měřícího vozu Horiba se žáci dozvěděli, že kvalita ovzduší je sledována pravidelně na území celé ČR prostřednictvím sítě měřících stanic (tzv. imisní monitoring). Na konci prohlídky si všichni ověřili své získané znalosti pomocí vyplnění pracovních listů. Exkurze byla zábavná a poučná. Byla podporována z projektu EU (CZ.1.07/1.1.00/