Sponzoři webu

zde může být i váš baner
Kudy z nudy

Hraběcímu X duatlonu počasí nepřálo

IV. ročník Hraběcího X duatlonu pořádaného v rámci sportovního seriálu Král Středohoří byl v pořadí již 14. závod v tomto roce, což se opět projevilo v menší účasti, než jsme očekávali. Vážně uvažujeme o přesunutí závodu na jarní měsíce. No nic a teď k samotnému závodu. Opět na závodníky čekal úvodní běh na 5 km, probíhající na 2,5 km okruhu po lesních cestách se závěrečným výběhem na kynologické cvičiště. Při vbíhání závodníků do druhého kola běhu se spustil déšť, který je provázel až do samotného konce závodu. Následoval 12 km okruh, vytvořený pro jízdu na horských kolech, střídající rovinné pasáže s technickými, s množstvím výjezdů a sjezdů. Díky přetrvávajícímu dešti se trať proměnila místy v řečiště a sjezdy
byly velmi nebezpečné. Naštěstí všichni jeli hlavou a kromě několika oděrek se nic horšího nestalo. Závěrečný 2,5 km běh, který závodníci absolvovali více na vodě než na zemi, zakončil tento duatlon. Na stupně vítězů se dostali jen první tři v každé kategorii, ale všichni účastníci jsou hrdinové a zaslouží si ocenění.

V celkovém pořadí se na prvním místě umístil Petr Cmunt spolu s Ondřejem Olšarem, oba z TT Cyklorenova Cvikov v čase 1:17:34, na třetím místě domácí borec Marek Bušek z BTT Libochovice v čase 1:22:58.
V kategorii do 40 let se na prvním místě opět umístili Cmunt s Olšarem, třetí skončil Jaroslav Grosman s Ploskovic s časem 1:23:37. V kategorii nad 40 let zvítězil již zmiňovaný Marek Bušek, druhý skončil Roman Štěrba CK Lovosice časem 1:24:22 a třetí dokončil závod Jaroslav Jíra z TT Cyklorenova Cvikov časem 1:33:00. V kategorii žen bylo pořadí: Alena Hájková z ASK Lovosice časem 1:47:25, Zuzana Dlouhá z Dlouháni Roudnice n.L. časem 1:55:40, Zita Reichertová ze Štafetový kolík za 2:08:47. Jako novinku jsme na zkoušku zařadili štafety a tam měli nejlepší čas Dušan Pressl a Michal Šurovský z SKP Styl Litoměřice a to 1:38:00, druzí skončili, na poslední chvíli přihlášení, Zdenka Cmuntová a nejmladší účastník Ondřej Cmunt za 2:10:50.
Všem zúčastněným patří veliký obdiv, poděkování ale patří organizátorům, komisařům, technickému personálu a hlavně dvorním sponzorům: Autoškola Efler Roudnice, Nutrend, Cyklo City Lovosice a důležitým drobným přispěvovatelům.